Producenci
Nowe produkty

Wszystkie nowe produktyNAC N-Acetylo Cysteina 500 mg 100 kaps (Jarrow Formula)

NAC N-Acetylo Cysteina 500 mg 100 kaps (Jarrow Formula)

NAC jest prekursorem do glutationu, dzięki czemu może efektywnie wspierać walkę z nadmiernym stresem oksydacyjnym. Często stosowana w celu ograniczenia skutków ubocznych środków dopingujących u kulturystów. Chroni komórki przed działaniem wolnych rodników. Wpływa na ogólną poprawę zdrowia oraz wydolność organizmu.

Więcej szczegółów


69,00 zł


Dostępność:

Producent: Jarrow

NAC, N-acetyl-cysteina jest formą cysteiny, czyli aminokwasu, który zawiera siarkę. NAC jest niezbędny do utrzymania właściwego poziomu i produkcji glutationu w organizmie. Glutation z kolei jest antyoksydantem, który usuwa szkodliwe wolne rodniki z komórek zapobiegając ich degradacji i niepożądanym przemianom i reakcjom, który mogłyby zajść wewnątrz nich.


NAC ma działanie przeciwzapalne, a więc ma szerokie zastosowanie, gdyż większość schorzeń i chorób wiąże się lub wynika z toczącego się stanu zapalnego.

NAC chroni wątrobę przed zniszczeniem. Zastosowanie NAC w przypadku stanu zapalnego wynikłego z nadmiernej konsumpcji alkoholu i działaniu toksyn odbudowuje komórki wątroby i pozwala jej odzyskać swoje właściwe funkcje.


Wolne rodniki powodują stres, a w konsekwencji działanie oksydacyjne prowadzące do niszczenia DNA naszych komórek. Poprzez regulację poziomu glutationu NAC chroni przed tym procesem i pozwala zachować zdrowie na dłużej.


NAC zapobiega i leczy przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, której przyczyny upatruje się w paleniu papierosów i wdychanie niebezpiecznych substancji, ekspozycji na dym, toksyny lub wynikają ze stanu wrodzonego. W standardowym leczeniu stosuje się terapię tlenem, która niestety może powodować również wzrost wolnych rodników. Zastosowanie NAC uchroni przed tym zjawiskiem i złagodzi skutki choroby. Jest także skuteczny w leczeniu zapalenia oskrzeli.


Zastosowano również NAC w leczeniu pacjentów z HIV. Okazało się, że zmniejsza on aktywność wirusa i pozwala na łagodniejszy przebieg schorzenia. Antyzapalne działanie NAC zauważa się również u osób, które cierpią na bóle mięśni i stawów. Cysteinę stosuje się również w profilaktyce antynowotworowej ze względu na ochronę DNA komórek, chroniąc tym samym przed rozwojem raka. U pacjentów poddanych chemioterapii NAC łagodzi skutki promieniowania.

NAC jest skuteczny w poprawie insulinowrażliwości poprzez ochronę receptorów, które wydzielają insulinę w odpowiedzi na glukozę w organizmie. W związku z tym NAC zaleca się stosować w profilaktyce antycukrzycowej i u osób mających niestabilny poziom cukru we krwi.


NAC przynosi korzyści w trakcie przeziębienia. Cysteina walczy pośrednio z wirusem grypy, bowiem blokując jego aktywność utrudnia jego replikację (powielanie) w komórkach skracając czas powrotu do zdrowia.

NAC zastosowany u pacjentów z Alzheimerem i Parkinsonem spowalnia utratę zdolności poznawczych, a także podnosi poziom dopaminy (hormonu szczęścia).

Regularna suplementacja NAC może poprawić jakość snu. U osób, które chrapią zauważa się zmniejszenie aktywności i poprawę oddychania w czasie snu. NAC może usprawniać również układ hormonalny. U wielu mężczyzn po kilkutygodniowej suplementacji NAC, poprawiła się jakość spermy, a kobiety cierpiące na PCOS zauważyły bardziej regularne miesiączki.

 Skład 1 kaps.: N-Acetylocysteina (NAC)500 mg

Opakowanie: 100 Kapsułek po 500mgUWAGA OPIS AUTORSKI FITNESS-FOOD.PL – kopiowanie oraz rozpowszechnianie ww. opisu produktu jest zabronione. Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. nr 90, poz. 631 z późn. zm.) Cena za wykorzystanie jednego opisu naszego autorstwa wynosi 10.000 zł netto.

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Kontakt

kontakt@fitness-food.pl

669 976 676 pn-pt 8-16

Dostawa

od 15,50zł

Powyżej 350zł dostawa gratis

(brak możliwości odbioru osobistego)

DPD
od 13,90 zł
Paczkomaty
9,50 zł
Dietetyczne przepisy Blog Kulinarny Produkty bezglutenowe Walden Farms - Zero kalorii

Newsletter

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie oraz otrzymać 5% bon rabatowy na zakupy, zapisz się do naszego newslettera.

organic
mbank
payu