fitness-food.pl zdrowa żywność

Ciastka i desery

Bezy – najprostszy deser na świecie

Dziś mamy dla Was jeden z najprostszych przepisów na całkiem dietetyczny deser, do przygotowania którego potrzebować będziecie jedynie trzech składników, które z pewnością każdy z Was ma zawsze pod ręką!

Składniki:

Oddziel starannie białka od żółtek. Żółtka możesz później wykorzystać w innym przepisie lub dodać do jajecznicy. Czyste białka jajek ubij (możesz to zrobić ze szczyptą soli). Stopniowo dodawaj erytrytol do smaku. Kiedy piana jest już sztywna i ubita, wyłóż ją na papier. Możesz to zrobić łyżką lub wyciąć otwór w rogu papieru do pieczenia i uformować bardziej finezyjne bezy.

Wysusz je w piekarniku (około 90-110 stopni, przez 2 do nawet 4 godzin – obserwuj). Po wysuszeniu ostudź i posmaruj masłem orzechowym na wierzchu lub pod spodem – ja zrobiłam z nich bułeczki :)

Jest to chyba jeden z prostszych deserów, które stworzyłam. Wszystkie składniki są naturalne – to tylko białka jaj. Zamiast erytrytolu możesz dodać również odżywkę białkową – wtedy bezy będą miały smak Twojego ulubionego białka.

Masło orzechowe jako masa dopełnia całości. Wybierz te lepszej jakości np. masło orzechowe Maslove. Orzechy warto jeść ze względu na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz pełnej gamy witamin: witaminy A, E, K oraz witamin z grupy B. Wszystkie wspierają funkcjonowanie całego organizmu. Witamina E jest bardzo dobrym antyoksydantem, witamina K (jej różne formy) odpowiadają za procesy związane z krwią, jej krzepnięciem oraz odpowiednim transportem, a witaminy z grupy B silnie wspierają układ nerwowy. Orzechy zawierają również bogactwo minerałów, jak żelazo, wapń, magnez, cynk i selen. Są one potrzebne do wielu procesów w organizmie.

Smaczne, szybkie i zdrowe!

 

 

Autorka, Sylwia Lelonek, właścicielka bloga livethenature.com. Zawodowo i hobbystycznie zajmuje się dietetyką kliniczną i wszelkimi aspektami związanymi ze zdrowym stylem życia. Na co dzień studiuje, a wszystkie weekendy wypełnione ma szkoleniami i kursami. Wolny czas spędza zawsze aktywnie. Entuzjastka alternatywnych rozwiązań żywieniowych, na temat których czerpie wiedzę z książek oraz najnowszych wyników badań.

2 Comments Bezy – najprostszy deser na świecie

  1. Mat

    z tą odżywką białkową to się nie zgodzę, bo odżywka zupełnie zmieni „konsystencję” – będą suche z dziwnym posmakiem jak większość omletów, ciastek z dużą ilością wpc… robią się betonowane.

Leave A Comment

CommentLuv badge