fitness-food.pl zdrowa żywność

Browsing Category Oszukane posiłki

Oszukane posiłki / Przepisy

Prawdziwe spaghetti Carbonara

Przepis na danie znane chyba każdemu. Spaghetti Carbonara, z tym że prawdziwa, taka jak we Włoszech. Bez śmietany i absolutnie bez mąki dodatku mąki. Z pewnością nie jest danie zbyt dietetyczne, jeśli by patrzeć na ilość kalorii. Kiedy ostatnio policzyłem kaloryczność składników zużytych do przygotowania mojej porcji (byłem bardzo głodny), wyszło mi dobrze ponad tysiąc kcal ;) To z całą pewnością nie jest potrawa do jedzenia na co dzień!

Ale do rzeczy… potrzebować będziemy: Continue reading

Makarony / Oszukane posiłki / Przepisy

ZAPIEKANY MAKARON

Dziś kolejny, nieco mniej dietetyczny, oszukany posiłek. Oszukany ze względu na stosunkowo dużą ilość żółtego sera. Aczkolwiek myślę, że w dietach ukierunkowanych na budowanie masy mięśniowej nie musi być to „cheat meal” tylko regularny posiłek. Spaghetti przygotowywane właściwie standardowo z dodatkowym etapem w piekarniku, który nadaje potrawie smak bardziej przypominający lasagne. Zaczynamy…

Czas przygotowania: 50 minut
Składniki 4-6 porcji
Continue reading

Fitness Food / Oszukane posiłki

W obronie „oszukanych posiłków”

Jeszcze kilka lat temu, dni, kiedy spożywane miały być oszukane posiłki (cheat meal) wywoływały wściekłość. Początkowo idea takich dni spotkała się ze sceptycyzmem, ale badania, które coraz częściej się pojawiały wspierały idee, że biorąc ‘dzień wolny’ od diety – taki dzień – może rzeczywiście przyspieszyć tempo utraty tłuszczu. Ludzie coraz częściej przychylnie patrzyli na takie rozwiązanie.

‘Cheat day’ nie jest nowym pomysłem.

Continue reading

Obserwuj nas na: