fitness-food.pl zdrowa żywność

Browsing Category Podróże

Podróże

Mamajuana – naturalna viagra z Karaibów

W poprzednim wpisie który przygotowaliśmy po powrocie z urlopu mogliście poznać krótką listę rzeczy, które warto ze sobą przywieść z Dominikany. Z pewnością najciekawszą z nich była Mamajuana, czyli mieszanka egzotycznych drzew, ziół i przypraw dostępna tylko w tym rejonie świata. Według mieszkańców Karaibów nalewka przygotowana na bazie ww. składników poprawia u mężczyzn płodność i libido a u kobiet „działa na wszystko” ;) Nie dowiemy się czy to prawda, dopóki nie spróbujemy. Zatem do dzieła! ;)

Mamajuana dostępna jest na Dominikanie na każdym kroku. Kupicie ją w sklepach z pamiątkami, w marketach, na plaży. Możecie wybrać torebkę z samym suszem albo gotowe nalewki. Mamajuany napijecie się również w każdym hotelowym barze, aczkolwiek tutaj z intensywnością trunku może być różnie ponieważ dominikańczycy potrafią latami zalewać te same korzonki. Wówczas z czasem tracimy na leczniczych właściwościach i otrzymujemy po prostu słodki rum.

Continue reading

Podróże

Pamiątki z Dominikany…

Dominikana, rajska karaibska wyspa. Jedno z piękniejszych miejsc jakie dane nam było zobaczyć. Uwielbiamy podróżować, ale lubimy też naszą codzienną rutynę, dietę, treningi, dlatego zawsze miło wraca się nam do domu. Suweniry jednak zawsze przypominają nam o miejscach które już odwiedziliśmy, pozwalają przenieść się tam na chwilę. Co przywieźć ze sobą z Dominikany?

Poniżej lista produktów które warto lub wręcz powinniśmy sobie zakupić.

Continue reading

Podróże

Owoce na Sri Lance

Ponieważ za oknem mamy w tej chwili niezbyt przyjazną pogodę, słońca jest jak na lekarstwo a temperatury są zdecydowanie dalekie od komfortowych rozpoczynamy cykl wpisów zaczerpniętych z naszego archiwum. Ciekawe miejsca, lato, słońce, dobre jedzenie – to właśnie na tym opierać się będzie nowa kategoria wpisów na naszym blogu. Kategoria: Podróże. Oczywiście każdą mniejszą czy większą wyprawę będziemy próbowali zaprezentować Wam również od strony kulinarnej, dlatego jako na początku opowiemy Wam trochę o kuchni na Sri Lance, którą odwiedziliśmy z przyjaciółmi latem 2015 roku.

 

Continue reading