Producenci
Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Żywność ekologiczna

Żywność ekologiczna, zdrowa żywność

W czasach, gdy każdego dnia nasze środowisko staje się coraz bardziej zanieczyszczone, a prawdziwą plagą dotykającą coraz większą część społeczeństwa są choroby cywilizacyjne takie jak nadwaga i nadciśnienie, pozytywnym trendem wchodzącym do naszego życia staje się moda na zdrową żywność. Grupą najbardziej podatną na ten trend są młodzi ludzie prowadzący zdrowy tryb życia. Motywująca jest dla nich coraz większa świadomość i chęć jak najdłuższego zachowania młodości, wigoru i urody. Aby to jednak osiągnąć, konieczne jest stosowanie przemyślanej zbilansowanej diety.

Zdrowe odżywianie jest nierozerwalnie związane z pojęciem żywności ekologicznej. Czym ona właściwie jest? Żywność ekologiczna produkowana jest metodami rolnictwa ekologicznego, co oznacza, że do jej produkcji używana jest jak najmniejsza ilość nawozów sztucznych, środków chemicznych i pestycydów. W internecie powstaje coraz więcej wirtualnych sklepów z eko żywnością, a coraz większą część naszej codziennej diety stanowią warzywa i owoce, a nie fast foody. Dzięki większej świadomości, w codziennym przyrządzaniu posiłków, zamiast popularnego i zarazem niezdrowego oleju kujawskiego, wybieramy o wiele korzystniejszą dla naszego organizmu oliwę z oliwek, olej lniany lub tłuszcz kokosowy.

olej kokosowy

Za zdrowym stylem odżywiania podążają także najpopularniejsze restauracje typu fast food, wzbogacając swoją ofertę o świeże sałatki, a zdecydowana większość (jeśli nie wszystkie) supermarketów posiada osobne działy i stoiska z żywnością ekologiczną. Regały wypełnione są orkiszowymi produktami śniadaniowymi, najróżniejszymi kaszami i mąkami, jak na przykład mąka żytnia, czy orkiszowa (mąka orkiszowa to wysokowartościowy gatunek zboża, który nie wymaga stosowania nawozów czy środków ochrony roślin ze względu na wysoką odporność na niesprzyjające warunki klimatyczne i choroby), a także mało znanymi dotychczas produktami, jak amarantus (cenne źródło białka).

Mąka orkiszowa Bio Planet

Żywność ekologiczna posiada niestety jedną wadę- jest zdecydowanie droższa od żywności tradycyjnej. Dlaczego? Z pewnością wpływ na ten fakt ma wspomniana wcześniej moda na to, co zdrowe i eko, ale główny powód stanowi fakt, iż produkcja zdrowej i ekologicznej żywności po prostu więcej kosztuje. Rolnicy w gospodarstwach ekologicznych nie hodują zwierząt na masową skalę, nie stosują nawozów azotowych, chemicznych oraz pestycydów. Dlatego w tych gospodarstwach konieczne jest zatrudnianie większej liczby pracowników i stosowanie droższych pasz, a przez to, że nie używa się oprysków, zbiory są mniejsze niż w gospodarstwach stosujących tradycyjne metody. Wszystko to ma swoje odzwierciedlenie w cenach towarów na sklepowych półkach. Ale warto podążać za tą modą. Warto już dziś zadbać o swoje zdrowie, urodę i dobre samopoczucie wybierając zdrową eko żywność i swój eko sklep.


Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Kontakt

kontakt@fitness-food.pl

669 976 676 pn-pt 8-16

Dostawa

od 15,50zł

Powyżej 350zł dostawa gratis

(brak możliwości odbioru osobistego)

DPD
od 13,90 zł
Paczkomaty
9,50 zł
Dietetyczne przepisy Blog Kulinarny Produkty bezglutenowe Walden Farms - Zero kalorii

Newsletter

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie oraz otrzymać 5% bon rabatowy na zakupy, zapisz się do naszego newslettera.

organic
mbank
payu