Kategorie produktów

Algi morskie i spirulina w proszku 

Algi morskie to dobrodziejstwo płynące z samej natury, które skutecznie wspiera nasz organizm, wpływając na jego funkcje, kondycję oraz zdrowie. Wymieniając najlepsze i najpopularniejsze algi morskie spirulina znajduje się praktycznie na samym szczycie tej listy. Nic dziwnego, gdyż spirulina w proszku to suplement diety zwany mlekiem Matki Ziemi, który zawiera całe pokłady białka, kwas gammalimolenowy i pełen pakiet witamin oraz minerałów. W ofercie naszego sklepu dostępna jest m.in. naturalna spirulina hawajska, która cieszy się uznaniem wielu zwolenników zdrowego odżywiania. Morskie przestrzenie w swojej doskonałości dostarczają nam składników, które z powodzeniem zastępują powszechnie używane i niekoniecznie zdrowe produkty spożywcze. Przykładem jest agar spożywczy, zwany także morską żelatyną, który jest nie tylko mniej kaloryczny od żelatyny pochodzenia mięsnego, ale też bogaty w błonnik. Zapraszamy serdecznie do zakupów. • Vita Natura

  1 Opinie
  średnia ocen: 4,30   |   oddane głosy: 10

  Agar, zwany również jako agar-agar, to naturalny agent żelujący produkowany z kilku rodzajów wodorostów głównie w krajach azjatyckich. Żeluje kilka razy silniej od żelatyny z kości i chrząstek odzwierzęcych. Występuje najczęściej w postaci proszku lub granulatu.

 • Rapunzel

  1 Opinie
  średnia ocen: 4,57   |   oddane głosy: 7

  Agar-agar to naturalna substancja żelująca wytwarzana z glonów morskich- krasnorostów, które pozyskiwane są przede wszystkim u wybrzeży krajów azjatyckich. 

 • MTS

  średnia ocen: 5,00   |   oddane głosy: 2

  Ekologiczna spirulina to rodzaj zielononiebieskiej mikroalgi o kształcie spirali. Ta słodkowodna alga dostępna w formie sproszkowanej pozyskiwana jest z najwyższej jakości glonów z kontrolowanych upraw. Jej nazwa pochodzi od spiralnego kształtu, jaki naturalnie przyjmuje. 

 • Bio Planet

  średnia ocen: 4,17   |   oddane głosy: 6

  Ekologiczna chlorella to rodzaj ciemnozielonej, jednokomórkowej mikroalgi o kształcie kulistym. Ta słodkowodna alga dostępna w formie sproszkowanej pozyskiwana jest z najwyższej jakości glonów z kontrolowanych upraw. Ciemnozielony kolor oraz nazwę zawdzięcza chlorofilowi - naturalnemu barwnikowi. Wyróżnia się bardzo wysoką zawartością błonnika i...

 • Aliness

  2 Opini
  średnia ocen: 3,88   |   oddane głosy: 17

  Aliness Hawajska Spirulina Pacifica® to suplement diety w formie czystego proszku zawierający algi pochodzące z czystych wód basenu Pacifiku Kailua-Kona na Hawajach suszonych  przy użyciu opatentowanej technologii Ocean Chill Drying™ zapewniającej najwyższą jakość oraz biodostępność wszystkich składników  odżywczych.

Algi morskie – siła i witalność

Starożytni mieszkańcy Dalekiego Wschodu wierzyli w niezwykłą moc, którą kryją w sobie algi morskie. Tym samym były one remedium na wiele chorób, a także stosowano je jako cudowny środek zachowujący witalność oraz młodość.

Współczesne badania naukowe potwierdzają bogactwo, którym wykazują się algi morskie, właściwości zdrowotne tychże sprawiają, że są one zalecane jako produkty, które powinny znaleźć się w zdrowej diecie. Przede wszystkim algi morskie są cennym źródłem pełnowartościowego białka, które stanowi blisko 70% całkowitej masy glonów i około 20 razy więcej minerałów w porównaniu z roślinami lądowymi. Odkrywając algi morskie właściwości, którymi warto się zainteresować są minerały tj.jod, wapń, miedź, cynk, fosfor i fluor. Jako jedne z nielicznych są dobrym nośnikiem witaminy B12, a także witamin z grupy B, A,E, K,C i PP.

Spirulina w proszku - wysokiej jakości 

Sproszkowane algi morskie spełniają w pełni zachowują swoje wartości. Najczęściej polecaną algą jest sproszkowana spirulina, która jest najbogatszym źródłem wspomnianej już witaminy B12. Osobom dbającym o sylwetkę, jak i tym, które zmagają się z nadwagą, polecana się włączenie do jadłospisu tej właśnie algi. 

Agar spożywczy dostępny w naszym sklepie 

Zanurzając się w świecie alg morskich warto postawić na jej najlepsze specyfiki jakimi są sproszkowana spirulina, ale także i agar-agar będący naturalną żelatyną roślinną. Agar spożywczy znajduje swoje zastosowanie w nowoczesnej i zdrowej kuchni pełniąc rolę zagęstnika do dań, środka żelującego i stabilizującego galaretki, ciasta, kremy czy dżemy. W prozdrowotnym ujęciu agar spożywczy to cenne źródło błonnika i spora dawka jodu, potasu, wapnia, sodu i magnezu. 

Szukaj

Menu

Zawartość schowka

Brak produktów

Zobacz schowki