Kategorie produktów

Naturalna i ekologiczna Stewia

Stewia to zdrowy słodzik pochodzenia naturalnego, swój słodki smak zawdzięcza glikozydom stewiowym które występują w jej liściach i łodygach. Nie ma kalorii, może być bezpiecznie stosowana przez diabetyków. Jej liście są cennym źródłem mikroelementów takich jak magnez, żelazo, wapń i potas. Zarówno stewia w proszku, jak i stewia płynie są bogate w polifenole i flawonoidy, czyli substancje zwalczające wolne rodniki. Produkt ten należy do najlepiej przebadanych słodzików, nie wykazuje działania rakotwórczego, genotoksycznego można więc powiedzieć, że jest naprawdę zdrowym cukrem. Zapraszamy do zakupów.

Naturalna stewia w proszku 

Stewia w proszku jest nawet kilkadziesiąt razy bardziej słodka niż zwykły cukier. Ma dosyć intensywny smak dlatego należy ją odpowiednio dawkować, dzięki czemu jest też bardzo ekonomicznym słodzikiem, jednorazowo użyjemy jej naprawdę niewiele. W przeciwieństwie do aspartamu stewia jest w 100% naturalnym słodzikiem. Glikozydy stewiowe trawione są w przewodzie pokarmowym do stewiolu, który jest wydalany wraz z moczem. Bezpieczna dzienna dawka stewii to 4 mg/ kilogram masy ciała. Powinny spożywać ją szczególnie osoby nie potrafiące zrezygnować z cukru a nie mogące go spożywać jak np. cukrzycy

Słodzik bez kalorii

Stewia ekologiczna nie zawiera kalorii dlatego też nie tuczy, znajdzie zastosowanie w dietach osób odchudzających się. Stewia jest produktem o niskim indeksie glikemicznym, nie podnosi poziomu insuliny i glukozy we krwi. Ostatnie doniesienia mówią że może nawet poprawiać wrażliwość insulinową. Osoby stosujące ten słodzik zauważyły znaczny spadek ciśnienia tętniczego, oczywiście dotyczy to tylko osób z nadciśnieniem, osoby zdrowe nie muszą się tego obawiać. Stewia występuje w postaci proszku lub skoncentrowanego płynu. Świetnie nadaje się do słodzenia herbaty czy kawy.  

Szukaj

Menu

Zawartość schowka

Brak produktów

Zobacz schowki