Kategorie produktów

Komosa ryżowa (quinoa)

Komosa ryżowa określana także jako quinoa to roślina o niebywałych właściwościach odżywczych. Chociaż w naszym współczesnym świecie kulinarnym jest uważana za nowość, tak naprawdę jej cudowne walory dostrzeżono wieki temu – quinoa jest uprawiana od ponad 5 tys. lat i pochodzi z Ameryki Południowej. Brak zawartości glutenu sprawia, że z bogactwa, które kryje w sobie komosa ryżowa mogą czerpać także osoby chorujące na celiakię. Szczególnym wyróżnieniem tego wspaniałego pseudoziarna było nadanie mu wyróżniania superfoods. Nasz sklep internetowy oferuje komosę ryżową najwyższej jakości, która może doskonale zastąpić w przygotowywanych codziennie potrawach ziemniaki lub makaron. Zapraszamy serdecznie do zakupów zwolenników zdrowych, smacznych, ekologicznych produktów.

Komosa ryżowa najwyższej jakości 

Komosa ryżowa to nasiona roślin, które nie są zbożami, ale ich właściwości są zbliżone do powszechnie znanych ziaren zbóż. Co istotne są one bogate w wartości odżywcze i charakteryzują się korzystnym składem aminokwasowym. To doskonała alternatywa dla produktów zbożowych, a więc mogą po nią sięgać osoby na diecie bezglutenowej. Ciekawostka jest fakt, że pomimo tego, że komosa ryżowa nie jest zbożem, Indianie nazwali ją matką wszystkich zbóż. Osoby, które dbają o racjonalne i zdrowe odżywianie z pewnością interesują się takimi produktami jak komosa ryżowa. Cena tejże – w porównaniu z innymi superfoods - jest zaskakująco niska, a dobrodziejstwo z niej płynące wydaje się nie mieć końca

Białko to jeden z najważniejszych składowych Quinoa – to aż 20 procent wszystkich składników. Różnorodność aminokwasów czyni ten produkt idealnym dla każdego, a więc mogą ją spożywać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe oraz w podeszłym wieku. Komosa ryżowa może zastąpić inne produkty zbożowe, a także jest idealna dla wegetarian. Dla wielu zaskoczeniem może być fakt, że komosa zawiera aż dwa razy więcej wapnia niż mleko, stąd też jest zalecana w profilaktyce antyosteoporozowej i u kobiet w ciąży. Spora dawka wapnia sprawa, że warto rozważyć włączenie tego produktu do jadłospisu dzieci i osób starszych, które szczególnie powinny dbać o mocne kości.

Szukaj

Menu

Zawartość schowka

Brak produktów

Zobacz schowki