Kategorie produktów

Gorzka czekolada bezglutenowa bez cukru 

Czekolada bez cukru jest najczystszą postacią przyjemności, która oprócz doznań smakowych dostarcza naszemu organizmowi całe pokłady magnezu, przeciwutleniaczy oraz fenolotylaminy odpowiadającej za dobry nastrój. Dość powiedzieć, że historia tego smakołyku liczy sobie ponad 3 tys. lat, choć na samym początku był on serwowany wyłącznie w formie płynnej. Współcześnie gorzka czekolada jest specjałem, po który mogą sięgać dosłownie wszyscy. Proces produkcji pozwala by także osoby obciążone chorobami metabolicznymi mogły rozkoszować się tą dobrocią. Z tego względu też na rynku pojawiła się czekolada gorzka bez cukru, jak również czekolada bezglutenowa, która z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników - dlaczego warto po nią sięgać? Czekolada bez glutenu jest bezpieczna dla osób cierpiących na alergie pokarmowe, może też stanowić bazę wielu ciast, ciasteczek, batonów domowej roboty dedykowanych dla tych, którzy mogą spożywać jedynie słodycze bezglutenowe. Zapraszamy serdecznie do zakupów osoby z celiakią, cukrzycą i nie tylko!

 • czekolada gorzka
  czekolada gorzka

  Gorzka czekolada BIO

  Mała, czarna, niezbyt słodka, lecz o potężnych właściwościach - ciemna kostka. Gorzka czekolada chociaż należy do kategorii słodyczy to jest przyjemnością, której można doznawać bez poczucia winy. Ma wiele zdrowotnych korzyści i coraz chętniej mówi się, że powinna (!) być składnikiem zdrowej, odżywczej diety każdego człowieka. Jej właściwości zawdzięcza produktowi, z którego jest głównie wytwarzana. Są to surowe, gorzkie, cierpkie ziarna kakaowca. Z tego względu dodaje się m.in. cukier lub inne substancje słodzące, by polepszyć jej smak. W składzie gorzkiej czekolady znajduje się co najmniej 60% kakao, a im większa zawartość, tym lepiej dla nas, gdyż jest to bogactwo prozdrowotnych antyoksydantów (przeciwutleniaczy), których często spożywamy za mało. 

 • czekolada mleczna
  czekolada mleczna

  Czekolada mleczna BIO

  Popularność, jaką czekolada mleczna cieszy się na całym świecie pozwala na postawienie śmiałej tezy, że znalezienie osoby, która nigdy jej nie spróbowała stanowi ogromne wyzwanie. Jednak czekolada, czekoladzie nierówna, o czym warto pamiętać. Niektórym trudno w to uwierzyć, ale powszechnie dostępnej czekoladzie mlecznej bliżej jest do produktów czekoladopodobnych. Dopiero starannie dopracowany skład czekolad powstałych z produktów ekologicznych będzie w stanie zbliżyć Cię do kultury Azteków. To opracowany przez nich sposób wykorzystywania nasiona kakaowca do tworzenia aromatycznych naparów można uznać za podwaliny dzisiejszych pomysłów na ich użycie.

 • czekolada bez laktozy
  czekolada bez laktozy

  Czekolada bez laktozy

  Czekolada bez laktozy jest idealnym zamiennikiem dla czekoladoholika, który z przyczyn zdrowotnych jest zmuszony unikać lub wykluczyć laktozę, czyli cukier mleczny. W dietach eliminacyjnych niełatwo jest czasem znaleźć alternatywę dla typowych mlecznych słodkości. Tutaj nie musimy szukać długo, bo ta czekolada sprawdzi się doskonale, a każda brązowa kostka będzie rozkoszą w ustach smakosza czekoladowych wyrobów.

 • czekolada biała
  czekolada biała

  Biała czekolada BIO

  Biała czekolada BIO to fantastyczny produkt dla miłośników słodyczy, którzy chcą odżywiać się zdrowo, ale niekoniecznie rezygnować przy tym ze swoich ulubionych, słodkich przekąsek. Zdrowia dieta i biała czekolada? Choć pozornie wygląda to na kiepskie połączenie, to w praktyce jest jak najbardziej możliwe. Specjalnie na życzenie naszych klientów nasz słodki asortyment wzbogaciła biała czekolada organiczna, która składa się w 100% z naturalnych składników. Życzymy udanych zakupów wszystkim fanom wartościowej, smacznej i zdrowej czekolady BIO.

Gorzka czekolada bez cukru wysokiej jakości 

Czy wiecie, że 3 tys. lat temu ziarna kakaowca, z których wyrabia się czekoladę, były pełnoprawnym środkiem płatniczym? W pierwotnej wersji gorzka czekolada była dostępna wyłącznie w płynnej formie i dostępna wyłącznie dla krezusów świata. Dopiero 200 lat temu ten specjał nabrał nowego wymiaru i zaczął być dostarczany w tabliczkach i bombonierkach.

W XVII wieku kawiarnie, w których podawano czekoladę niejednokrotnie były uznawane za te ogarnięte czarcimi mocami. Ludzie po prostu bali się nowoczesnych wyrobów i dostrzegali w nich przyjemności, które ówcześnie były uważane za iście diabelską rozpustę. Dzisiaj gorzka czekolada nie wzbudza już takich emocji, ale w ciągu ostatnich lat przeszła kolejną rewolucję – powrotu do jej naturalnego smaku. Różne koleje historii miały bowiem wpływ na pogorszenie jej smaku i walorów, co zdecydowanie mogło wypatrzyć jej postrzeganie i w oczywisty sposób demolowało jej cudowny smak. Na szczęście produkty będące mierną kopią czekolady odeszły do lamusa, a na nasze stoły wraca gorzka czekolada bez cukru.

Gorzka czekolada bezglutenowa dostępna w naszym sklepie 

No właśnie? Dlaczego czekolada gorzka bez cukru jest lepsza od tej osłodzonej? Ziarna kakaowca same w sobie mają naturalną słodycz, która jest odpowiednio wyważona do całego produktu finalnego. Co więcej, najlepsza gorzka czekolada bynajmniej nie jest gorzka! Ma charakterystyczny, głęboki smak, a jeśli nauczymy się nią delektować niczym winem, z każdym kolejnym kęsem będzie rozwijała swój nieprawdopodobny bukiet smakowy. Zresztą czekolada bez cukru jest powrotem do natury i tradycji. Ludy mezoamerykańskie spożywały ją w połączeniu z chili i innymi ostrymi przyprawami. Takie połączenie jest więc absolutnym majstersztykiem, do których powracają najlepsi producenci, których specjalnością jest czekolada ekologiczna, pozbawiona niepotrzebnych polepszaczy smaku.

Dopasowana do współczesnych oczekiwań czekolada bezglutenowa smakuje dokładnie tak samo, jak najlepsza gorzka czekolada. Wybierając specjał z najwyższej eko półki możemy być pewni, że zanurzymy się w tej samej rozkoszy co Ludwik XIV, który wykazał się odwagą i w konserwatywnym XVII wieku postanowił rozpowszechnić ten rarytas.

Szukaj

Menu

Zawartość schowka

Brak produktów

Zobacz schowki