fitness-food.pl zdrowa żywność

Sałatki

Lekka sałatka z zielonych szparagów

Sezon na szparagi powoli się kończy. Do kremu ze szparagów i sałatki na bazie kaszy bulgur, do których przepisy możecie znaleźć tutaj dołącza dziś kolejna szybka w przygotowaniu, lekka sałatka. Oprócz szparagów znajdziecie w niej kolorowe pomidorki koktajlowe oraz suszone pomidory, które nadadzą jej niezwykłego aromatu. Przepis na sałatkę:

Składniki (4 porcje)

pęczek zielonych szparagów
1 awokado
10 pomidorków koktajlowych
4 suszone pomidory z oliwy
kruszony parmezan
pieprz i sól

Przygotowanie

Szparagi obieramy od dołu i gotujemy ok 8 minut w osolonej wodzie, po czym wkładamy do miski z zimną wodą aby je zahartować i aby nie straciły smaku oraz koloru. Pomidorki koktajlowe kroimy na małe plastry lub na ćwiartki a awokado w drobną kostkę. Dodajemy małe kawałki suszonych pomidorów i oprószamy całość parmezanem, pieprzem i solą. Jeśli ktoś lubi ziołowe smaki, może użyć również ulubionej ziołowej przyprawy, np. Ziół Małgosi

 

3 Comments Lekka sałatka z zielonych szparagów

  1. Maria Lepucka

    Zupełnie przypadkiem trafiłam na ten blog i muszę przyznać, że moim Czytelniczkom z pewnością przydałyby się takie przepisy i porady ;-) Często pytają o odżywianie w ciąży, po niej i karmienie maluchów. W każdym przypadku powinno to być po prostu zdrowe odżywianie i cieszę się, że ktoś je promuje! Gratuluję!

  2. Kamil

    Dobre połączenie składników zawierających mnóstwo cennych dla organizmu substancji odżywczych. Szczególną uwagę należy zwrócić na awokado. Moim zdaniem owoc ten powinien być składnikiem praktycznie każdej przygotowanej potrawy.

  3. Jan

    Niestety, ale nowe technologie zabijają to co było. Teraz wszystko jest robione masowo. W skali makro- komputery, tablety wcale nie dają nam więcej czasu na odpoczynek, sen, jedzenie itp. Nowa technologia nas ogranicza, to co naturalne jest droższe. Dobrym pomysłem na oszczędność czasu jest zakup kraty piwka, w specjalistycznych sklepikach może nawet z ceny by zeszli :p

Leave A Comment