Quinoa biała (Komosa ryżowa) BIO (Bio Planet)

Quinoa biała (Komosa ryżowa) BIO (Bio Planet) 4.00 3

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 4.00 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 3
Opis produktu

Quinoa pochodzi z Ameryki Południowej, a dokładniej głównie z Peru i Boliwii. Nie jest zbożem, ale często jest do niego kalsyfikowane. Charakteryzuje się wyjątkową kompozycją aminokwasów, pokrywającą się z zaleceniami żywieniowymi WHO.

Bio Planet
Nowość
Strefa zakupów

Porównaj

 
Szczegółowy opis produktu

Komosa ryżowa często nazywana ryżem peruwiańskim stanowi jedną z podstaw diety w okolicy terenu, na którym występuje. Często pojawia się na talerzach mieszkańców Peru i Boliwii. Jest jedną z roślin, która zaskarbiła sobie uznanie starożytnego ludu Inków. I choć odznacza się ogromną wartością odżywczą, w Europie wciąż nie jest zbyt popularna. Quinoa – bo taką nazwą określana jest komosa ryżowa, zaliczana jest do pseudozbóż. Kategoryzację zawdzięcza obfitej zawartości skrobi. Dzięki perełkowatej strukturze stanowi świetną alternatywę dla wszelkiego rodzaju kasz i ryżu. Doskonale komponuje się z mięsem, sosami, a także w formie dodatku do kolorowych sałatek warzywnych.

Komosa ryżowa od Bio Planet jest produktem rolnictwa ekologicznego, który oferuje Ci nienaganną jakość pożywienia. Certyfikat, jaki uzyskał produkt stanowi informację o uprawie rośliny zgodnie z naturą. W rezultacie na Twoim talerzu pojawi się nie tylko niezanieczyszczona komosa, ale produkt odznaczający się pełną wartością odżywczą, o głębokim smaku zapewnianym przez dobre odżywienie rośliny podczas jej wzrostu.

Wprowadzenie komosy ryżowej do swojego regularnego jadłospisu jest ucztą zarówno dla kubków smakowych, jak i ciała, którego kondycja zostanie poprawiona.

  •          Quinoa jest bogatym źródłem węglowodanów złożonych
  •          Zawiera duże ilości błonnika
  •          Stanowi bogate źródło antyoksydantów
  •          Jest niemalże dwukrotnie bogatsza w wapń niż krowie mleko, dzięki czemu pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i przyczynia się do     utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego
  •          Dostarcza witaminy A i E, żelaza, magnezu, fosforu, potasu, cynku i innych mikroelementów
  •          Wyróżnia się zróżnicowanym aminogramem. Zróżnicowane aminokwasy w niej zawarte są identyczne z zaleceniami żywieniowymi WHO. Stanowi dodatkowe źródło białek roślinnych

Ekologiczna komosa ryżowa zalecana jest każdemu, kto poszukuje nowych doznań smakowych. Roślina bogata w składniki odżywcze rekomendowana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jako produkt bezglutenowy, chętnie wybierana jest przez osoby unikające tego białka o potencjale uczulającym. Po quinoę powinny sięgać osoby, w których diecie może brakować białek, w szczególności trenujące i przebywające na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej.

Waga: 250g lub 500g

Sposób przygotowania: Ziarna komosy ryżowej przed gotowaniem zaleca sie przepłukać w zimnej wodzie. Dzięki temu pozbywamy się jej gorzkawego posmaku, za który odpowiedzialna saponina. Jeśli woda będzie się pienić, należy płukanie powtórzyć. Quinoę gotować należy w nieco większej ilości wody niż ryż lub inne rodzaje kaszy. Na jedną szklankę nasion powinno się stosować 2 szklanki wody. Komosę gotujemy do momentu aż zaczną wyłaniac się z niej "białe ogonki". Zazwyczaj aby osiągnąć ten efekt wystarcza 12-15 minut.


Wartość odżywcza w 100 g:

Energia 357 kcal
Białko 13,8g
Węglowodany 60,8g
Tłuszcz 5g

UWAGA OPIS AUTORSKI FITNESS-FOOD.PL – kopiowanie oraz rozpowszechnianie ww. opisu produktu jest zabronione. Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. nr 90, poz. 631 z późn. zm.) Cena za wykorzystanie jednego opisu naszego autorstwa wynosi 10.000 zł netto.

Napisz opinię

Quinoa biała (Komosa ryżowa) BIO (Bio Planet)

Quinoa pochodzi z Ameryki Południowej, a dokładniej głównie z Peru i Boliwii. Nie jest zbożem, ale często jest do niego kalsyfikowane. Charakteryzuje się wyjątkową kompozycją aminokwasów, pokrywającą się z zaleceniami żywieniowymi WHO.

Napisz opinię

Zobacz też

Z kategorii

Szukaj

Menu

Zawartość schowka

Brak produktów

Zobacz schowki

Ostatnio oglądane