Debutir 60 kaps. (Polpharma)

Debutir 60 kaps. (Polpharma) 4.19 16

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 4.19 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 16

cena: 34,90 zł

Opis produktu

Kwas masłowy to substancja produkowana przez bakterie występujące w okrężnicy. Pełni on istotną rolę w procesie gojenia i regeneracji uszkodzonej ściany jelita oraz poprawia pracę tego organu.

Polpharma
Nowość
Strefa zakupów

- +

Porównaj

 
Szczegółowy opis produktu
Kwas masłowy należy do grupy powszechnie występujących w jelicie grubym krótko łańcuchowych kwasów tłuszczowych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania jelit. Dostarcza on energii komórkom nabłonka jelitowego, a także odgrywa główną rolę w procesach przeciw zapalnych, regeneracyjnych i w regulacji pracy jelit.
Debutir, dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kapsułek, który zawiera  sól sodową kwasu masłowego (maślan sodu) w postaci mikrogranulatu. Kwas masłowy jest podstawowym materiałem energetycznym dla nabłonka przewodu pokarmowego. Zastosowanie nowoczesnej technologii mikrogranulacji, w przeciwieństwie do standardowych form kwasu masłowego, zabezpiecza przed całkowitym wykorzystaniem w górnym odcinku przewodu pokarmowego i pozwala na dostarczenie kwasu masłowego do jelita cienkiego i grubego. Zdecydowana większość mikrogranulek przechodzi wraz z treścią pokarmową do jelita cienkiego i dalej do grubego, gdzie z mikrogranulek uwalniane są kolejne ilości maślanu sodu. Skład mikrogranulek jest tak dobrany, aby proces uwalniania maślanu sodu odbywał się na całej długości jelita cienkiego i grubego.
 
Zastosowanie - do postępowania dietetycznego:
 • w zaburzeniach czynności jelit (zespół jelita drażliwego);
 • w chorobach zapalnych błony śluzowej żołądka i jelit (min. nieswoiste choroby zapalne jelit, biegunki różnego pochodzenia);
 • w zaburzeniach flory jelitowej; w niedoborach krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych;
 • u chorych po leczeniu przeciwnowotworowym (m.in w stanach zapalnych jelit po radioterapii);
 • w zakażeniach jelit i biegunce (m.in po antybiotykoterapii). 
 
Aktywne składniki maślanu sodu - potencjalne właściwości:
 • poprawiają stan mikroflory jelitowej i odżywia błonę śluzową jelita,
 • przyczyniają się do regeneracji komórek nabłonka jelit,
 • poprawiają integralność błony śluzowej jelit,
 • wykazują działanie antyzapalne dla komórek nabłonka jelitowego,
 • poprawiają biodostępność składników mineralnych,
 • redukują objawy biegunkowe,
 • regulują pracę i stymuluje motorykę układu pokarmowego.

Kwas masłowy jest niezbędnym elementem diety osób chorujących na WZJG czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Leśniowskiego-Crohna oraz posiadających zespół jelita nadwrażliwego. Stosuje się go również przy zaburzeniach składu mikroflory jelitowej a także po antybiotykoterapii oraz przy alergiach pokarmowych.

Zalecane spożycie: doustnie: dorośli: 1 kapsułka 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 3 miesięcy; dzieci powyżej 7. roku życia: 1 kapsułka dziennie, najlepiej wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 6 tygodni. Kapsułkę należy połknąć w całości (bez rozgryzania i wysypywania zawartości), popijając letnią lub chłodną wodą. Należy przyjmować w trakcie posiłku. 
 
Składniki: uwodorniony olej palmowy, maślan sodu, otoczka kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza, substancja wiążąca: siarczan wapnia, barwnik: dwutlenek tytanu.
 
 • 100g produktu zawiera: wartość energetyczna: 2435kJ/581kcal; tłuszcz 52g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 51g; weglowodany 0,8g, w tym cukry 0g; białko 0,1g, sól 13,1g; maślan sodu 24,9g.
 • 1 kapsułka zawiera: wartość energetyczna: 14,7kJ/3,5kcal; tłuszcz 0,315g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,310g; weglowodany 0,005g, w tym cukry 0g; białko 0g, sól 0,08g; maślan sodu 150mg (co odpowiada 500mg mikrogranulowanego maślanu sodu i trójglicerydu pochodzenia roślinnego (oleju palmowego)).
Debutir - dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego 
Masa netto: 36,12g (60 kapsułek).
Przeciwwskazania: nadwrażliwość (uczulenie) na którykolwiek ze składników preparatu. Preparat nie powinien być stosowany przez osoby, u których nie stwierdzono wymienionych stanów chorobowych, zaburzeń stanu zdrowia lub brak jest wskazań lekarskich wynikających z przeznaczenia produktu. Nie stosować u dzieci z zaburzeniami połykania lub w przypadku, gdy połykanie kapsułek sprawia trudność.
 
Ważne wskazówki:
Produkt przyjmować pod nadzorem lekarza.
Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
produkt przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 7. roku życia.
Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. 
Chronić przed wilgocią. 
Producent:
Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.
ul. Pelplińska 19,
83-200, Starogard Gdański.

Ważna informacja: Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Produkt przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci powyżej 7.roku życia. Jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.Nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat posiada charakterystyczny zapach dla substancji aktywnej. Technologia mikrogranulacji pozwoliła na maksymalne zniwelowanie zapachu.

 
 
Debutir - Zastosowanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dla dorosłych oraz dzieci powyżej 7. roku życia.

DEBUTIR zawiera sól sodową kwasu masłowego (maślan sodu) w postaci mikrogranulatu
o innowacyjnych właściwościach. Mikrogranulat umożliwia uwalnianie kwasu masłowego wzdłuż całego przewodu pokarmowego, a szczególnie w jelitach. Kwas masłowy odżywia komórki nabłonka jelit oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowej pracy przewodu pokarmowego.

Jakie elementy wpływają na prawidłową funkcję przewodu pokarmowego?

Na prawidłową pracę jelit wpływają takie elementy jak: perystaltyka jelit, produkcja odpowiedniej ilości śluzu, zachowana ciągłość nabłonka i jego zdolność do szybkiej regeneracji, obecność w jelitach naturalnej flory bakteryjnej, prawidłowe ukrwienie błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz sprawnie działający miejscowy układ odpornościowy.

Jakie znaczenie dla organizmu ma kwas masłowy?

Kwas masłowy stanowi podstawowy materiał energetyczny dla nabłonka jelitowego oraz korzystnie wpływa na zachowanie integralności błony śluzowej jelita. Nabłonek o prawidłowej ciągłości chroni przed przedostawaniem się bakterii i toksyn do organizmu z treści jelitowej. Kwas masłowy zwiększa przepływ krwi przez błonę śluzową i stymuluje motorykę przewodu pokarmowego. Zwiększa wchłanianie sodu i wody z pokarmów w jelicie grubym, stanowiąc korzystne uzupełnienie żywieniowe w przebiegu biegunek. Kwas masłowy sprzyja prawidłowej perystaltyce jelit i wspomaga produkcję śluzu chroniącego ściany jelit.

Kiedy zaleca się stosować DEBUTIR?

DEBUTIR przeznaczony jest do postępowania dietetycznego:

 • w zaburzeniach czynności jelit (zespół jelita drażliwego),
 • w chorobach zapalnych błony śluzowej żołądka i jelit (m.in. nieswoiste choroby zapalne jelit,
  biegunki różnego pochodzenia),
 • w zaburzeniach flory jelitowej,
 • w niedoborach krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych,
 • u chorych po leczeniu przeciwnowotworowym (m.in. w stanach zapalnych jelit po radioterapii),
 • w zakażeniach jelit i biegunce (m.in. po antybiotykoterapii).

 

Na czym polega innowacja w preparacie DEBUTIR?

Kwas masłowy jest podstawowym materiałem energetycznym dla nabłonka jelit.

Zastosowanie nowoczesnej technologii mikrogranulacji, w przeciwieństwie do standardowych form kwasu masłowego, zabezpiecza go przed całkowitym wykorzystaniem w górnym odcinku przewodu pokarmowego i pozwala na dostarczenie kwasu masłowego do jelita cienkiego oraz grubego. Skład mikrogranulek jest odpowiednio dobrany, aby proces uwalniania maślanu sodu odbywał się na całej długości jelita cienkiego i grubego.

Czy DEBUTIR został poddany badaniom?

DEBUTIR został poddany ocenie w dwuośrodkowym randomizowanym badaniu z użyciem placebo. Oceniano jakość życia i nasilenie objawów (dyskomfort w jamie brzusznej, zaburzenia wypróżniania) u 66 osób z zespołem jelita drażliwego. W grupie badanej, osoby poza standardowym leczeniem, otrzymywały preparat DEBUTIR (2 kapsułki dziennie). Po trzech miesiącach obserwacji, w grupie osób przyjmujących uzupełniająco DEBUTIR, jakość życia uległa znamiennej poprawie, a częstość i nasilenie badanych objawów zmniejszeniu. W ocenie badaczy DEBUTIR spełnił kryteria preparatu uzupełniającego dietę osób z zespołem jelita drażliwego. Był dobrze tolerowany i bezpieczny w stosowaniu [3,4].

Skład zalecanej dziennej porcji:

Jedna kapsułka preparatu DEBUTIR zawiera 500 mg mikrogranulowanego maślanu sodu
i trójglicerydu pochodzenia roślinnego (oleju palmowego), co odpowiada 150 mg maślanu sodu. Dwie kapsułki preparatu DEBUTIR zawierają 1000 mg mikrogranulowanego maślanu sodu i trójglicerydu pochodzenia roślinnego (oleju palmowego), co odpowiada 300 mg maślanu sodu.

 

Wartość odżywcza

w 100 g produktu

w zalecanej dziennej porcji:

1 kapsułka

2 kapsułki

Wartość energetyczna

1856 kJ/451 kcal

11,74 kJ /2,86 kcal

23,48 kJ /5,72 kcal

Białko

    0,8 g

0,005 g

0,01 g

Węglowodany

<0,1 g

    0,0 g

0,0 g

Tłuszcz

49,8 g

0,315 g

0,63 g

 

Napisz opinię

Debutir 60 kaps. (Polpharma)

Kwas masłowy to substancja produkowana przez bakterie występujące w okrężnicy. Pełni on istotną rolę w procesie gojenia i regeneracji uszkodzonej ściany jelita oraz poprawia pracę tego organu.

Napisz opinię

 
Komentarze(3)
2018-02-22
klasyk

Suplement obowiązkowy. Zawsze mam go na półce obok witaminy D i jakiegoś probiotyku :)

 • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
 • (0) (0)
2017-11-15
zdrowe jelita

Bardzo dobry wybór w kwestii jelit. Pomógł mi szybko wrócić do siebie po silnym zatruciu pokarmowym :(

 • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
 • (0) (0)
2017-11-09
świetne działanie

Używałam po przebytej chorobie która niestety skończyła się na antybiotyku. Debutir szybko pomógł mi wrócić do formy . Polecam

 • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
 • (0) (0)

Napisz swoją opinię!

Zobacz też

Z kategorii

Zawartość koszyka

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
299,00 zł Do darmowej dostawy brakuje:
0,00 zł Razem

Zobacz koszyk

Szukaj

Menu

Zawartość schowka

Brak produktów

Zobacz schowki

Ostatnio oglądane